Рік Японії в Україні




Садако Сасакі - японська дівчинка, мешканка Хіросіми, що стала жертвою ядерного бомбардування 1945 року. Померла вона від лейкозу у 12 річному віці. Перед смертю склала з паперу понад тисячу журавликів, сподіваючись одужати. У японії  журавлик – символ здоров’я, довголіття. Існує повір’я якщо загадати бажання і зробити 1000 журавликів, хвора людина обов’язково одужує.
1954 рік був останнім роком навчання Садако. На осінніх шкільних змаганнях вона подолала дистанцію на 50 м за 7,5 секунд і вивела свій клас у лідери змагання. В майбутньому дівчинка мріяла стати викладачем фізкультури.. Після змагань дівчинці стало зле і її госпіталізували. Поставили   діагноз лейкоз (захворювання крові у разі враження випромінюванням).
Подруга Садако якось до лікарні принесла паперового журавлика з побажанням швидше одужати і  розповіла давню легенду про «цуру», які живуть 1000 років. Садако повірила в легенду і  почала робити паперових журавликів. Хвороба прогресувала. Дівчинка  зробила 664 журавлики. Не встигла.  Інших журавликів доробили  її друзі.  
Маленька дівчинка стала символом мужності, символом протесту проти війни. У 1958 році у місті Хіросіма, у парку Миру була встановлена статуя дівчинки з паперовим журавликом у руці. На постаменті написано: Це наш крик, це наша молитва, Мир усьому мирі.  Є такий же самий постамент у місті Сієтл у США. – дівчинка з журавликом у руках. І на постаменті написано: Садако Сасакі. Дитя миру. Вона подарувала нам паперового журавлика  - наше бажання миру усьому мирі.


Немає коментарів:

Дописати коментар