Державні символи України

 

Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України. Згідно Конституції України громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, що перебувають на території України, зобов'язані шанувати державні символи України 

ДЕРЖАВНИЙ ПРАПОР УКРАЇНИ

 Державний Прапор України - це стяг, який складається з двох рівновеликих горизонтальних смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору. Обидві сторони полотнища ідентичні. Співвідношення ширини полотнища до його довжини - 2: 3. Залежно від ритуалу прапор кріпиться до древка, піднімається на щоглі, просто вивішується чи розстеляється. наш прапор — синьо-жовтий. А чи можна сказати, що він жовто-синій? Ні, оскільки за правилами геральдики (наука, що вивчає герби) кольори «читаються» згори донизу. До прапора виявляють пошану, схиляючи голову чи вклоняючись, а часом і стають на одне коліно. Військові віддають прапорові честь.

 ДЕРЖАВНИЙ ГЕРБ УКРАЇНИ

Великий Державний Герб України, згідно зі статтею 20 Конституції України, встановлюється з урахуванням малого Державного Герба, як його головного елемента, і герба Війська Запорізького, і затверджується не менше як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.
19 лютого 1992 р. Верховною Радою України ухвалена постанова "Про Державний Герб України", якою було затверджено «Тризуб, як малий герб України» i, відповідно, головний елемент великого герба. З найдавніших часів тризуб шанується як магічний знак, свого роду оберіг. Його зображення археологи зустрічали у багатьох пам'ятках культури, датованих першими століттями нашої ери. Перша згадка у літописах про такі знаки належить до Х століття. За часів Київської Русі тризуб стає великокнязівським знаком. Після київського князя Ігоря (912—945 рр.) при укладанні договору з візантійцями мали свої печатки з тризубами. Київський князь Володимир Святославович (980—1015 рр.) карбував тризуб на монетах, де з одного боку зображувався портрет володаря, а з іншого — тризуб. Примітка: тризуб є геральдично стилізованим зображенням пікируючого сокола.

 ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ

 Державний гімн України — один з головних державних символів України поряд з прапором і гербом. Державним гі́мном є перший куплет та приспів пісні «Ще не вмерла України і Слава, і Воля»слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького. Офіційно його «Музичну редакцію» ухвалила Верховна рада України 15 січня 1992 року; слова гімну затверджено законом «про Гімн України» 6 березня 2003 року

Ще не вмерла України ні слава, ні воля,

Ще нам браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці,

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми положем за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду.

 


 
Гапак В.В. 

Легенда про державні символи України

ЧИТАТИ 

 

 

 

 

 

 

 


 Державні символи України


 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар