НУШ. Навчально-методичні посібники

 

Учитель – це людина, на якій тримається реформа. Без нього будь-які зміни будуть неможливими. Щоб навчати по-новому, вчитель повинен отримати свободу дій – обирати навчальні матеріали, імпровізувати та експериментувати. До вашої уваги навчально-методичні посібники, з якими можна ознайомитись у шкільній бібліотеці.

Олена Пометун  "НУШ: Розвиток критичного мислення в учнів початкової школи": нав-метод. посіб. - К.:Видавничий дім "Освіта", 2020- 192

 Посібник складається з 4-х частин. У першому розділі "Що треба знати для навчання критичного мислення" надається інформація щодо самого поняття "критичне мислення" і як його навчати.  Другий розділ "Які є методи навчання критичного мислення у початковій школі" присвячен інструментарію вчителя який навчає критичного мислення. Методи описані з прикладами та ілюстраціями. У третьому розділі "Як навчати критичного мислення на уроці у початковій школі" описанно базову модель уроку, структуру, методику реалізаціїї кожної частини. У розділі четвертому "Приклади уроків з розвитку критичного мислення засобами різних предметів початкової школи" надається можливість відтворити пропоновані методи  навчання у власному досвіді



Анжеліка Цимбалару "НУШ: Освітній простір учня початкової школи": навчально-методичний посібник - К.:Видавничий дім "Освіта", 2020- 160с.

Увага до освітнього простору учнів початкової школи зумовлена особливостями сучасного стану розвитку початкової освіти. У посібнику надається поняття "освітній простір" а також дидактичні базові, варіативні  моделі освітнього простору в початковій школі. Розглядається модель освітнього простору у спеціалізованій школі а також з різновіковим складом учнів у класах з малою кількістю учнів.






Т. Бабко, О. Банах, А. Вознюк, Г. Коломієць, Л.Кудрик, О. Мельник "НУШ: організація взаємодії з батьками учнів початкової школи": навчально-методичний посібник - К.:Видавничий дім "Освіта", 2020- 208с. 

Педагогіка партнерства - один із факторів ефективної взаємодії учасників освітнього процесу. Основою педагогіки партнерства є демократичний спосіб співпраці між учителем, учнем і батьками, які обєднані спільними цілями і прагненнями. У посібнику розглядаються питання залучення батьків до побудови освітньої траєкторії учня. 






Тетяна Котик "НУШ: теорія і практика формування емоційного інтелекту в учнів початкової школи"навчально-методичний посібник - Тернопіль, "Астон" 2020- 192с. 

Посібник адресований вчителям, які наполегливо займаються самоосвітою. Надаються традиційні та нетрадиційні форми організації роботи на уроках та позаурочний час, методи та прийоми для формування уявлення про емоції й почуття, упевненості та позитивного самооцінювання , готовності до співпраці з іншими, навчання адекватного вираження почуттівта способів саморегуляції, виходу із складних ситуацій та зняття емоційної напруги. У посібнику висвітлено техніки убезпечення вчителів від емоційного вигорання.




Наталля Гущина "НУШ: Використання інформаційно-технологічних технологій у 3-4 класах закладів загальної середньої освіти"навчально-методичний посібник - К.:Видавничий дім "Освіта", 2020- 112с. 

У посібнику стисло й доступно схарактеризовано сучасне навчально-методичне забезпечення, яке допоже вчителю оволодіти теоретичними основами інновацій НУШ. Подані у посібнику матеріали, алгоритми роботи з сучасними онлайн-ресурсами, ідеї та рекомендації для їх використання в освітньому процесі допоможуть подолати проблеми в організації дистанційного навчання. Матеріали обєднано в сім маршрутів. Передбачені технічні зупинки, під час яких можна опанувати прості та небхідні прийоми роботи з різноманітними онлайн-сервісами або мобільними додатками.




І.Старагіна, В.Терещенко, А.Панченко "Розвиток читацької компетентності в учнів початкової школи в системі інтегрованого навчання": навчально-методичний посібник - Харків, Соняшник, 2020- 176с.

Посібник висвітлює питання формування читацької компетентності учнів початкової школив умовах інтегрованого навчання. Надається зміст понять "читацька компетентність", "читацька грамотність", "читання з розумінням", пропонуються приклади практичних вправ, які допоможуть учителеві системно підтримувати учнів у їхньому становленні як компетентних читачів.





О. ФІдкевич, Н. Богданець ""НУШ: теорія і практика формування оцінювання у 3-4 класах закладів загальної середньої освіти: навчально-методичний посібник- К. Генеза, 2020 - 96с.

Посібник покликаний допомогти вчителям опанувати теорію і практику формувального оцінювання, розкрити його роль у навчанні учнів 3-4 класів в умовах НУШ.







Людмила Масол ""Методика навчання інтегрованого курсу "Мистецтво" у 3-4 класах на засадах компетентнісного підходу: навчально-методичний посібник- К. Генеза, 2020 - 160с.

Посібник має на меті допомогти вчителям опанувати теорії інтеграції, яка є методологічним і дидактичним фундаментом методики викладання інтегрованого курсу "Мистецтво", а також лзнайомити з інноваційними освітніми технологіями







Т. Гільберг, С.Тарнавська, З.Хитра, Н.Павич "Методика навчання інтегрованого курсу "Я досліджую світ" у 3-4 класах закладів загальної середньої освіти  на засадах компетентнісного підходу":навчально-методичний посібник - К. Генеза, 2020 - 240с.

Метою посібника є формування відповідних методичних компетенцій учителів - практиків викладання інтегрованого курсу, ураховуючи фізіологічні особливості дітей "цифрового покоління".






С.Скворцова, О.Онопрієнко "Методика навчання  "Математики" у 3-4 класах закладів загальної середньої освіти  на засадах інтегрованого і  компетентнісного підходів":навчально-методичний посібник - К. Генеза, 2020 - 240с.

У посібнику подано методику навчання учнів основних питань курсу математики. А також реалізовано науко-методичні напрацювання авторів, ураховано сучасні дослідження про псхофізичні особливості дітей "цифрового" покоління. 






Оксана Карпюк "Методика навчання  "англійської мови у 3-4 класах закладів загальної середньої освіти  на засадах  компетентнісного підходу":навчально-методичний посібник - Тернопіль Астон, 2020 - 144с."

Посібник знайомить із зарубіжним досвідом та сучасними досягненнями в сфері методики навчання англійської мови 8-10 річних учнів, а також окреслює шляхи впровадження сучасних методичних розробок в українську шкільну практику. Надаються зразки завдань для учнів.







Оксана Карпюк "Методика навчання  "англійської мови у1-2 класах закладів загальної середньої освіти  на засадах  компетентнісного підходу":навчально-методичний посібник - Тернопіль Астон, 2020 - 144с.

Посібник висвітлює теоретичні і практичні основи роботи з дітьми 6-7 років, особливості засвоєння іноземної мови з огляду психофізиологічного розвитку, знайомить із всесвітньо відомими концепціями психології дитячого розвитку та методики навчання англійської мови як іноземної. Розміщені цікаві ідеї та практичний матеріал. для використання у навчальному процесі.






Немає коментарів:

Дописати коментар