Визволення Вінниччини від німецько-фашистських загарбників

 


Війна не знала легких доріг. Особливо тяжкими були бої за Вінницю. Місто звільнили від фашистських загарбників 20 березня 1944 року війська 1-го Українського фронту.

На відзнаку заслуг, здобутих за визволення Вінниччини, військовим частинам і з’єднанням були надані почесні найменування «Вінницьких» - (241-й стрілковій дивізії, 5-му штурмовому авіакорпусу, 15-й окремій штурмовій інженерно-саперній бригаді. В боях за Вінницю загинули 1265 воїнів. На 18 гранітних плитах Меморіалу  (вулиця Київська)  викарбувані іменв 6486 загиблих на фронатах війни вінничан.

 Події тих часів зберігаються у пам’яті людей, фотографіях та у книгах


Сергій Гальчак «У боях за Віннниччину»

    -   шкільна бібліотека: в наявності
     -    для старшого шкільного віку
     -  для вчителів, батьків

До уваги читача надаються документи хроніки визволення Вінниччини, фотографії та нариси про людей, які приймали участь у боях.






Іван Безуглий «Таємниці Вервольфа»

      -  шкільна бібліотека
      - для середнього та старшого шкільного віку
      -  для вчителів історії, батьків

Вперше уривки книги були надруковані у 1959-1961роках у журналах «Радянська Україна», «Вінницька правда». Автора не цікавить інженерна будівля під Вінницею, яка і сьогодні приховує багато таємниць. Це розповідь про людей, які на той час творили історію. 





Михайло Пащенко «Легенди та історії Вінниці»

шкільна бібліотека
- для старшого шкільного віку
-  батьків, вчителів

Ця книга- енциклопедія вінницьких легенд, загадкових історій, містичних збігів, що траплялися в житті міста. У книзі є окремі сторінки присвячені вінницькому підпіллю, яке боролося з фашистськими загарбниками


Немає коментарів:

Дописати коментар