20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні. Серед них вінничанин – Максим Шимко.
Народився 21 жовтня 1979 року у місті Вінниця. Закінчив вінницьку середню
загальноосвітню школу № 13. Був учасником Вінницького клубу історичної
реконструкції "Білий вовк", любив епоху вікінгів і казав, що мріє
потрапити до Валгалли, де за скандинавською міфології спочивають звитяжні воїни
після своєї смерті. Зачитувався скандинавськими міфами та виданнями про історію
костюмів. Сам шив історичні костюми, їздив на лицарські ристалища, виготовляв
старовинну зброю, разом з товаришем-ковалем навіть лафети для козацьких гармат
зробив.
Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Максиму Миколайовичу Шимку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".
Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 14 квітня 2014 року у Вінниці на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 13 (вулиця Максима Шимка № 1), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 14 жовтня 2015 року у Вінниці на фасаді будинку (вулиця Волошкова № 3), де жив Герой, йому було відкрито ще одну меморіальну дошку. Крім того вулицю Карла Маркса у Вінниці було перейменовано на вулицю Максима Шимка. Щороку у місті відбувається патріотичний фестиваль імені Героя України Максима Шимка.
Немає коментарів:
Дописати коментар