НУШ. Інклюзивне навчання.

 


Навчально-методичні посібники можуть допомогти  вчителям, асистентам учителів, соціальним педагогам, психологам стати компетентними учасниками команди супроводу інклюзивного навчання.



Світлана Миронова "НУШ: особливості організації освітнього процесу учнів початкової школи в інклюзивних класах" : навчально-методичний посібник - Тернопіль, Астон, 2020 - 176 с.

У посібнику висвітлені теоретичні засади інклюзивного навчання як складової НУШ, практичні аспекти психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами питання змістовного та методичного забезпечення інклюзивного навчання в початковій школі.



Прохоренко Л. "Учні початкових класів із особливими освітніми потребами: навчання та супровід":
навчально-методичний посібник - Харків, Ранок, 2020 - 160с.

У посібнику представлені матеріали сучасних форм організації навчання дітей з особливими освітніми потребами у початковій школі, зокрема в інклюзивних закладах освіти, наведені авторські підходи до проблем розвитку і соціалізації таких дітей, запропоновано моделі допомоги особливим дітям у процесі навчання, практичні завдання спрямовані на оволодіння учнями вмінь і навичок.






О. Чеботарьова, І.Гладченко "Учні початкових класів із порушеннями інтелектуального розвитку: навчання та розвиток": навчально-методичний посібник - Харків, Ранок, 2020 - 160с.

У посібнику надається психолого-педагогічна характеристика дітей цієї категорії і опис труднощів, з якими стикаються педагоги та вихователі. Посібник містить інформацію про потреби таких дітей, технології та методи роботи з дітьми із ПІР. 






С. Кульбіда, П.Літовченко "Учні початкових класів із порушеннями слуху: навчання та розвиток": навчально-методичний посібник - Харків, Ранок, 2020 - 144с.

У посібнику висвітлюються сучасні стандарти супроводу дітей із порушеннями слуху, розкриваються основні підходи до оновлення змісту та методики навчання у контексті концепції НУШ. Методичні поради мають інновацйійний характер та грунтуються на результатах сучасних наукових розробок та досліджень попередніх років. 






Тетяна Костенко "Учні початкових класів із порушеннями зору:навчання та розвиток":навчально-методичний посібник - Харків, Ранок, 2020 - 128с.

У посібнику опис психофізіологічних особливостей дітей цього віку і труднощів, з якими стикаються педагоги і вихователі під час навчання такої групи дітей. Міститься корисна інформація про дистанційне навчання в початковій школі, гновітні методики роботи з дітьми із порушенням зору, комплекси вправ та перелік тифлоприладів, що довели свою ефективність.






Інна Недозим "Учні початкових класів із розладами аутистичного спектра: навчання та розвиток" :навчально-методичний посібник - Харків, Ранок, 2020 - 96с.

У посібнику представлен сучасний погляд на питання навчання і розвитку дітей з аутизмом згідно з міжнародними стандартами та науковимиметодами, що довели свою ефективність.







Юлія Рібцун "Учні початкових класів із тяжкими порушеннями мовлення: навчання та розвиток" :навчально-методичний посібник - Львів, Світ, 2020 - 264с.

У посібнику проаналізовано наявні труднощі в навчанні молодших школярів із тяжкими порушеннями мовлення запропоновано можливі шляхи реалізації іхніх мовленнєвих потреб, розкрито актуальні питання організації та практичної реалізації освітнього процесу в початковій школі, надано науково-методичні рекомендації щодо сутності корекційно-розвивальної роботи.

Немає коментарів:

Дописати коментар