Флобер Гюстав - майстер французької прози ХІХ ст.

 

Гюста́в Флобе́р (1821—1880) — французький письменник. Автор романів «Пані Боварі» (1856) та «Саламбо» (1862). Флобер вплинув на літературу, привівши за собою до неї низку талановитих авторів, одним з яких був Гі де Мопассан. Цікаві факти життя:
1.Флобер народився в сім'ї головного лікаря руанської лікарні
2.Флобер хотів бути письменником з дитинства. У дев'ятирічному віці він перераховував романи, що хотів написати
3.Вів щоденник, у якому проявляється його критичне ставлення до суспільства
4.Через хворобу (епілепсію) Флобер вів дуже відособлений спосіб життя у своєму маєтку. «Відлюдник з Круассе» - так називали його друзі, під цим ім’ям увійшов він в історію літератури.
5. Флобер був майстром точного слова і терпіти не міг приблизності ані в словах, ані у фактах. Прочитати 10 томів, щоб написати 10 сторінок – це було в порядку речей.
6.У той момент, коли помер, Флобер вважався генієм і найвпливовішим французьким реалістом.
7.За свій найвідоміший роман «Мадам Боварі» письменник був притягнений до суду за скривдження суспільної моралі. Після сенсаційного судового розгляду, автора було виправдано. До речі, у 1864 році Ватикан вніс роман у перелік заборонених книжок, як і інший відомий роман автора «Саламбо».
8.Гюстав Флобер дружив з Іваном Тургенєвим. Він захоплювався величезним талантом Тургенєва і його енциклопедичною освіченістю. Також Флобер часто спілкувався з братами Гонкур, Бодлером, Віктором Гюго, Жорж Санд.
9.Блискучий стиліст, що багато років відшліфовував свою майстерність.


Гюстав Флобер "Пані Боварі"


- шкільна бібліотека : в наявності
- для 15+

Життєрадісна і приваблива сільська дівчина Емма вихована на любовних романах і мріє про красиве романтичне життя. Виходить заміж за небагатого лікаря і живе у маленькому провінційному містечку. Емма страждає від задущливого оточення, неможливості здійснити свої мрії. Шукає розраду у коханні. Як їй бути?..







Гюстав Флобер "Саламбо"


- шкільна бібліотека
- 15+


Історичний роман присвячен давньому періоду історії Карфагену. Головна героїня Саламбо - жриця богині Таніт.

Немає коментарів:

Дописати коментар